Dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Wszyscy przyjaciele naszej planety starają się, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla jej mieszkańców. Również i nasi uczniowie włączyli się do obchodów tego święta; podopieczni pani E. Modrzyńskiej wystawili przedstawienie, w którym główni bohaterowie - Kosmici szukali na Ziemi leczniczych ziół dla swojego przyjaciela. Gościom  pomagali Niedźwiadek, Zajączek, Lisek oraz dzieci. Okazało się jednak, że zioła nie były zbyt potrzebne, bo chory został przypadkowo uzdrowiony śpiewem ptaków. I młodzi aktorzy i widzowie ogladający spektakl przekonali się, że należy chronić przyrodę, ponieważ jest naszym największym skarbem. To pouczające przedstawienie uświetniły finałowym tańcem uczennice pani D. Jacyno.  Następnie duża część uczniów naszej placówki przemaszerowała ulicami Chełmna niosąc transparenty, plakaty, kwiaty i "ekoludziki" nawołujące do ochrony środowiska.

Zdjęcia z przedstawienia - kliknij tutaj.                                      Zdjęcia z przemarszu - kliknij tutaj.