5 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie odbył się II Powiatowy Konkurs Frazeologiczny „Bawimy się Słowami”. Wzięło w nim udział 10 uczestników wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach szkolnych. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności językowych w zakresie znajomości i stosowania frazeologizmów, co ogromnie cieszy! W związku  z tym komisja sprawdzająca prace konkursowe miała twardy orzech do zgryzienia;) Ostatecznie wyłoniono aż 4 zwycięzców, którzy zdobyli 89 punktów na 92 punkty możliwe!

I miejsce: Maria Gronowska – SP Starogród, Kinga Wylangowska – SP nr 1 Chełmno, Kornelia Delik –  SP nr 1 Chełmno oraz Sandra Kocoń – SP nr 4 Chełmno

II miejsce: Agnieszka Stalmirska – SP Starogród, Aleksander Rożek – SP nr 2 Chełmno, Marta Miraszewska  – SP nr 1 Chełmno

III miejsce:  Sandra Stanisławska  – SP nr 4 Chełmno

Wyróżnienia:  Marek Kos  – SP nr 2 Chełmno, Agata Płodowska  – SP nr 1 Chełmno

Zdjęcia z konkursu - kliknij tutaj.