W dniach 14 i 15 listopada wzięlismy udział w konkursie informatycznym "Bóbr". Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Celem tego konkursu (Bóbr)  jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Głównym organizatorem polskiej wersji zawodów jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (informacje zaczerpnięte ze strony www.bobr.edu.pl).
Nasi najlepsi młodzi "informatycy-komputerowcy" zmagali się z różnorodnymi zadaniami przez 60 minut. Czy odnieśli sukcesy? Tego dowiemy się za kilka tygodni. Ważny odnotowania jest jednak fakt, że  w tych zmaganiach brało udział tysiace uczniów z całej Polski, a więc konkurencja była wielka. Tymczasem trzymamy kciuki.