21 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jak co roku (w trzeci czwartek listopada) o tej porze podopieczni pani Bożeny Bagniewskiej przedstawili swoim koleżankom i kolegom krótką prezentację o szkodliwości palenia aby potem ruszyć w miasto z transparentami i ulotkami wzywającymi  do wyzwolenia się ze zgubnego nałogu. Nałóg ten rujnuje zdrowie nie tylko palaczy ale i osób narażonych na bierne wdychanie dymu, w którym znajduje się mnóstwo trujących związków chemicznych powodujących wiele chorób, co w konsekwencji prowadzi do skrócenie życia. Niewielu mieszkańców naszego grodu publicznie przyznało się do palenia papierosów. Tych, którzy przyznali się, że palą i tych, którzy powiedzieli, że nigdy nie palili częstowaliśmy jabłuszkiem. Warty odnotowania jest fakt, że jeden starszy pan myślał, że za otrzymany owoc będzie musiał oddać napoczętą paczkę papierosów! Pan burmistrz natomiast po wysłuchaniu naszej odezwy powiedział, że pali tylko papierosy elektroniczne, ale nie zamierza ich rzucić, bo nie będzie mógł przyjmować co roku takich miłych gości jakimi są uczniowie "Jedynki".

Zdjęcia z akcji - kliknij tutaj.