Do obchodów Dnia Pluszowego Misia przygotowywaliśmy się przez kilka dni. Uczniowie z klas pierwszych zbierali informacje o Misiu Uszatku oraz o Kubusiu Puchatku i ich przyjaciołach. Dzieci przygotowały piosenki, zagadki i maseczki misiaczków.
Dziewczynki z klasy VI Roksana, Jagoda i Patrycja poprowadziły wspólną zabawę, w której nie zabrakło piosenek, rymowanek, zagadek i konkursów.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci wysłuchały perypetii misia ze szkolnej książeczki z czytelnikami i obiecały, że będą  szanować książki. Złożyły uroczyste ślubowanie, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Tego dnia na czytelników pasowano 31 pierwszoklasistów. Po pożegnaniu z misiami dzieci udały się do biblioteki szkolnej i po raz pierwszy wypożyczyły książeczki. W bibliotece  mogły też obejrzeć zorganizowaną dla nich wystawę książek "W krainie misiowych opowieści" oraz gazetkę przedstawiającą najsłynniejsze misie w literaturze dziecięcej i filmie animowanym: Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Padingtona, Misia Yogi, a także Gumisie.

Natomiast uczniowie klas drugich przyszli do szkoły ze swoimi  pluszakami i własnoręcznie wykonanymi opaskami na głowę. Na zajęciach lekcyjnych mierzyli i ważyli swoje misie, przeprowadzali rozmowę misiów o swoich opiekunach, a także wykonali portret swojego misia. Portretami następnie udekorowane zostały sale lekcyjne. Pani Jolanta Zięba przygotowała i poprowadziła prezentację multimedialną, w czasie której dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, rozpoznawały znane i lubiane misie z bajek, filmów animowanych i książek oraz odśpiewały piosenkę “Pokochaj pluszowego misia”. Na zakończenie prezentacji nauczycielka przedstawiła misiowe lekturki i zachęcała do odwiedzania biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego dnia każdy uczeń otrzymał kolorową plakietkę.

Tego dnia w szkole zaroiło się również od misiów i innych pluszaków przyniesionych przez starszych uczniów, a każdy kto miał taką maskotkę był zwolniony z pytania.

Zdjęcia ze święta - kliknij tutaj.