Najmłodsze klasy rozpoczęły swoje zajęcia profilaktyczne już o 8.00 rano. Pierwszaki przeszkoliła w zakresie udzielania pierwszej pomocy pani Jolanta Zięba. Klasy drugie i trzecie spotkały się z sympatycznym smokiem Dinem, który w prezentacji multimedialnej opowiedział dzieciom dlaczego należy jeść owoce i warzywa, co powinniśmy zrobić zanim po nie sięgniemy oraz ile porcji warzyw i owoców powinniśmy zjeść w ciągu dnia. Dzieci musiały wykazać się również znajomością warzyw i owoców rozpoznając je za pomocą zmysłu dotyku i smaku, a także posegregować produkty spożywcze do pojemników ze zdrową i niezdrową żywnością. Następnie wszyscy rozeszli się do swoich klas, gdzie czekały na uczniów kolejne zadania do wykonania.  Klasy drugie zmagały się z ułożeniem dialogów p.t. „Umiem mówić Nie wszelkim używkom” oraz przygotowaniem przekąsek owocowych, natomiast klasy trzecie rysowały historyjkę obrazkową p.t. „Skutki nadużywania alkoholu przez dorosłych”, jak również przygotowywały przekąski warzywne. Ponadto każda klasa musiała rozwiązać krzyżówkę związaną z tematyką zajęć. Niestety nie doszło do skutku spotkanie z policjantami, gdyż za oknem rozpętała się prawdziwa zamieć śnieżna gdyż musieli oni czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta.  Po podsumowaniu i przedstawieniu efektów swojej pracy dzieci udały się do domów z głowami pełnymi wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania.

Zdjęcia z imprezy dla klas I - III - kliknij tutaj.

Uczniowie klas IV - VI tego dnia również mieli dużo zajęć. Przedstawiali scenki opowiadające o niekorzystnym wpływie używek na organizm człowieka oraz malowali plakaty i transparenty na temat  szkodliwości alkoholu. Niestety padający śnieg uniemożliwił naszym milusińskim przemarsz ze swoimi pracami plastycznymi ulicami Chełmna. Wykonawców najlepszych scenek, plakatów i transparentów nagrodziła grami planszowymi pani B.Bagniewska - główny organizator dnia profilaktyki.

Zdjęcia z imprezy dla klas IV - VI - kliknij tutaj.