Dnia 13.12.2013 r. uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie p.t. „Ptasie potyczki”.  Młodzi ornitolodzy musieli przygotować plakat pokazujący jak można pomóc ptakom przetrwać zimę oraz wykazać się wiedzą na temat naszych skrzydlatych przyjaciół. Czekały na nich ptasie zagadki, rozpoznawanie odgłosów ptaków, puzzle, a także odpowiedzi na pytania po obejrzeniu bajki o wróbelku Ćwirku p.t. „Goście z północy”. Miłym akcentem podczas zmagań z zadaniami był występ starszych koleżanek i kolegów, którzy w wierszu Jana Brzechwy p.t. „Kaczki” pokazali, że niektóre ptaki z przygotowaniami do zimy po prostu sobie nie radzą.  Po podliczeniu punktów okazało się, że miejsce I zajęła klasa IIb, miejscem drugim podzieliły się klasy IIa i IIIb, natomiast miejsce trzecie przypadło klasie IIIa.

Zdjęcia z imprezy - kliknij tutaj.