Dnia 22 lutego w Muzeum Ziemi Chełmińskiej  odbyła się kolejna edycja konkursu krasomówczego pt.: „Mały Przewodnik”. W konkursie tym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych powiatu chełmińskiego. Nasi podopieczni zaprezentowali się bardzo dobrze i zajęli  czołowe miejsca:
1. Aleksandra Lenart z klasy IV a - za ciekawą prezentację tekstu pt.: „Chełmno miastem wolności”,  
2. Roksana Kaszewska z klasy VI b - za przedstawienie „Legenda o duchu Bernarda”.
Ponadto wyróżnienie zdobył Hubert Gasin z klasy IV a za przedstawienie postaci  Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.

1 marca w tej samej instytucji rozegrano bardzo trudny konkurs „ Wiedzy o Chełmnie i jego zabytkach”. Po zaciętej rywalizacji do finału zakwalifikowała się Aleksandra Lenart z klasy IV a, i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

Do tych "turniejów" nasi uczniowie zostali przygotowani przez panią Michalinę Murawską.
Serdecznie gratulujemy laureatom, ich opiekunce i życzymy im dalszych sukcesów!