Już od kilkunastu lat nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Inicjatorem tego konkursu  jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Association „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Organizatorem polskiej edycji jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, któremu patronuje Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu. TUWiNM utrzymuje kontakt z organizacjami międzynarodowymi, współpracuje w opracowaniu testów, organizuje wydruk testów wraz z kartami odpowiedzi, oraz rozdziela nagrody główne. Natomiast Towarzystwo Matematyczne „Kangur” zajmuje się organizacją konkursu na terenie powiatów: brodnickiego, chełmińskiego, golubsko - dobrzyńskiego, grudziądzkiego, kwidzyńskiego, toruńskiego, wąbrzeskiego. (Informacja zaczerpnięta ze strony www.kangur.org.pl).
W tegorocznej edycji "Kangura", która została rozegrana 20 marca wzięło udział 14 (chętnych) naszych uczniów - najlepszych matematyków  z klas II - VI. Zawody miały charakter jednorazowego testu. Jak zapewnia organizator ogłoszenie wyników i przyznanie nagród nastąpi przed 31 maja 2014r. Trzymamy zatem kciuki za naszą matematyczną reprezentację.

Zdjęcia z konkursu - kliknij tutaj.