Dnia 1 IV nasi najstarsi uczniowie  przystapili  do egzaminu (zwanego też sprawdzianem) klas szóstych.  Jest on powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą w nim wziąć udział wszyscy uczniowie w Polsce - zarówno ci ze szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, jak i słuchacze szkół podstawowych dla dorosłych. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Sprawdzianu nie można nie zdać, a wynik ma znaczenie tylko informacyjne, zatem nie wiadomo do końca skąd u niektórych naszych podopiecznych wzięło się zdenerwowanie. Może dlatego, że to ich pierwszy egzamin? Każdy uczeń, który ukończy szkołę podstawową, niezależnie od wyników sprawdzianu musi być przyjęty do gimnazjum w swoim rejonie, jeśli nie ukończył 16-ego roku życia. Nasi pisali w wielkim skupieniu, więc osiągną zapewne dobre wyniki.

Zdjęcia ze sprawdzianu - kliknij tutaj.