2 czerwca w naszej szkole nie było lekcji, ponieważ obchodziliśmy "Dzień sportu i profilaktyki". Najpierw odbył się apel, w którym pani dyrektor zapoznała wszystkich z "planem konkurencji" oraz przypomniała o bezpieczeństwie podczas przemarszów i rozgrywek sportowych. Potem każda klasa realizowała swój bogaty program - klasy I - III w budynku szkoły i na boisku, klasy IV - VI na "Orliku" oraz w budynku szkoły.

Najmłodsi uczniowie rozpoczęli od przygotowania zdrowych przekąsek, które miały im uzmysłowić, że warzywa i owoce są nie tylko zdrowsze, ale i smaczniejsze od chipsów i słodyczy. Na wspólnym stole pojawiły się zatem smakowite sałatki owocowe, koreczki i kolorowe kanapki. Po tej solidnej porcji witamin wszystkie dzieci, pamiętając o tym, że podstawą zdrowego stylu życia jest również aktywność fizyczna (główne hasło projektu Trzymaj Formę, w którym nasza szkoła bierze udział), udały się na boisko szkolne. Tam miały okazję do sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, rywalizując w wyścigach rzędów. Jako podsumowanie dnia uczniowie wykonali plakaty o tematyce prozdrowotnej.

Starsi rywalizowali na "Orliku" w konkurencjach sportowych: rzut do kosza, skok w dal, bieg z przeszkodami i strzały na bramkę. Rozegrano także mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją klas IVa, Va oraz klasami VIa i VIb. Zwyciężyła połączona drużyna czwarto- i piątoklasistów. Następnie uczniowie udali się do szkoły gdzie malowali plakaty i odgrywali scenki dramowe dotyczące profilaktyki uzależnień.

Zdjęcia z imprezy:                  klasy IV - VI kliknij tutaj                          klasy I - III kliknij tutaj.