W dniu 28 czerwca 2014 r.  o godzinie 10.30 na boisku szkolnym rozpoczęło się ostatnie wspólne spotkanie uczniów klas szóstych i ich nauczycieli. Najpierw zaprezentowaliśmy poloneza  - narodowy, polski taniec, który z mozołem ćwiczyliśmy przez ostatnie kilka tygodni. Potem przy sztandarze szkoły i "współudziale" odchodzącej przewodniczącej Samorządu Szkolnego - Jagody Liśkiewicz odbyło się wręczenie świadectw i nagród. Nie sposób tu wymienić wszystkich nagrodzonych i wszystkie nagrody. Natępnie poczet sztandarowy przekazał sztandar swoim młodszym kolegom, którzy "asystowali" przy ślubowaniu oraz odśpiewaniu piosenki szkoły przy akompaniamencie pana Tomasza Jarmołkiewicza i Karoliny Bednarz. A potem wzruszająca część artystyczna i  jeszcze bardziej wzruszające ostatnie spotkania z nauczycielami. Łzy, łzy, łzy... Szkoda, że nie ma już ośmioklasowej szkoły podstawowej, szkoda że z naszymi pociechami musimy rozstawać się po sześciu latach, kiedy tak naprawdę zaczynają być widoczne efekty naszej i ich  pracy. Niestety Oni idą go gimnazjów, a tak bardzo przecież zżyli się ze sobą, ze swoimi nauczycielami.
Życzymy Wam drodzy szóstoklasiści abyście osiągnęli to, o czym marzycie teraz oraz to, o czym zamarzycie w przyszłości. Cokolwiek się zdarzy - jednego możecie być pewni - tutaj w podstawówce zostali Wasi starsi przyjaciele, którzy w razie kłopotów służą Wam pomocą.