W dniu 20 XI 2014 r. obchodzony był „ Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Jego przebieg zaplanowała pani B. Bagniewska wraz z uczniami klasy IVa. Kilka dni wcześniej dzieci przygotowały wraz z wychowawcą  plakaty, na których umieściły informacje dotyczące  szkodliwego wpływu  papierosów na zdrowie człowieka. Ponadto organizator przygotował ulotki o wyżej wymienionej tematyce, a także załatwił od sponsora jabłka.  Na godzinie wychowawczej uczniowie wyruszyli z plakatami, ulotkami  i jabłkami do miasta, gdzie rozdawali przechodniom przygotowane ulotki oraz zachęcali do zjedzenia jabłka zamiast papierosa.
    Kolejnym punktem happeningu była wizyta u pana burmistrza. Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci wizytą u włodarza miasta. Pan burmistrz przywitał dzieci bardzo ciepło, przeczytał plakaty, a następnie wysłuchał petycji dotyczącej porzucenia tego paskudnego nałogu, jakim jest palenie papierosów. Uczniowie   poczęstowali  Go  smacznym jabłkiem i zachęcili  do sięgania po nie, zamiast papierosa. Po wizycie u Pana burmistrza zadowolone dzieci wróciły z wychowawcą do szkoły.

Zdjęcia z akcji - kliknij tutaj.