19 marca 2015 r. już po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszej szkole międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny". Podobnie jak w tysiącach innych szkół w Polsce zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Nasi najlepsi matematycy - a było ich dziewięciu - rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: "Żaczek" (II klasa), "Maluch" (III i IV klasa) oraz "Beniamin" (V i VI klasa). Zadania, jak to zadania - oprócz typowo rachunkowych były również i takie, które wymagajały abstrakcyjnego myślenia i dużej wyobraźni. Warto przypomnieć,  że trzech naszych (byłych) uczniów: Wiktor Borowiec, Tomasz Modrzyński i Krzysztof Rydel zdobyli nagrody II stopnia w tym konkursie w 2007 r. Czy tej wiosny ktoś pójdzie w ich ślady?

Zdjęcia z konkursu - kliknij tutaj.