W dniach od  5 IV do 28 IV 2015 r opiekun PCK pani Bożena Bagniewska przeprowadziła  w naszej szkole konkursy o tematyce  zdrowotnej. Brali w nich udział uczniowie od klas drugich do szóstych. Klasy II odpowiadały na pytania dotyczące spożywania zdrowych pokarmów oraz znajomości nazw chorób charakterystycznych dla wieku dziecięcego. Klasy III musiały wykazać się znajomością profesji lekarskich, co sprawiło im wielką trudność. Natomiast klasy IV musiały się pochwalić swoją wiedzą na temat szkodliwości palenia papierosów. Zadaniem klasy V było pochwalenie się swoją wiedzą na temat szkodliwości alkoholu na zdrowie człowieka oraz jego wpływem na społeczeństwo. Przedstawiciele klasy  VI musieli wykazać się wiedzą dotyczącą AIDS/HIV. Pytania nie zawsze były proste, ale nasi uczniowie dobrze poradzili sobie z udzielaniem odpowiedzi. Wszystkie klasy zostały nagrodzone grami dydaktycznymi oraz dyplomami za I miejsce.

Fotografie z konkursu - kliknij tutaj.