W dniu 25 V 2015 r odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla klas V - etap powiatowy. Wzięły w nim udział 3 szkoły: SP 4, SP z Kolna i SP 1. Uczniowie rozwiązywali zadania tekstowe z wykorzystaniem znajomości ułamków zwykłych, liczb naturalnych oraz obliczeniami pól figur płaskich. Zadania nie były łatwe. Niestety nie możemy się pochwalić sukcesami naszych uczniów. Trzy miejsca punktowane zajjęli chłopcy z SP 4. Zostali oni  nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, ( które im przypadły do gustu).  Uczniowie z naszej szkoły dostali nagrody pocieszenia. Mamy nadzieję, że za rok pójdzie im lepiej. Trzy dni później przeprowadzony był szkolny konkurs matematyczny dla klas IV. Łącznie brało udział 9 uczniów. Zwycięzcą okazała się Natalia Wylangowska z klasy IV a. drugie miejsce zajęła Maja Kaszewska z klasy IV b, a trzecie Wiktoria Majrowska z klasy IV b. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Mamy nadzieję,że za rok uczennice wypadną tak samo dobrze w powiatowym konkursie matematycznym dla klas piątych.

Zdjęcia z konkursów - kliknij tutaj.