W dniu 10 VI 2015 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przeglądzie teatrów profilaktycznych. W konkursie wzięło udział 5 szkół: Gimnazjum z Robakowa, Gimnazjum z Podwieska, SP z Kijewa Królewskiego, SP ze Starogrodu oraz SP 1 z Chełmna. Byliśmy jedyną szkołą reprezentującą nasze miasto.  Ideą konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, przestrzeganie przed stosowaniem różnych używek: papierosów, alkoholu, narkotyków. Uczniowie przygotowali wraz z opiekunami przedstawienia oraz różne scenki, w których poruszana była wyżej wymieniona problematyka.
Pani Bożena Bagniewska przygotował z uczniami klas czwartych i piątych przedstawienie pt" Patrycy papieros w sądzie." Dzieci miały na sobie prawdziwe togi sędziego, prokuratora oraz adwokata, o które zadbała pani pedagog Małgorzata Jabłońska. Ponadto świadkowie zeznający w sądzie również mili dekoracje przygotowane przez opiekuna. Konkurs oceniali organizatorzy, tj przedstawiciele Sanepidu oraz dwie aktorki z teatru Agrafka. Możemy się pochwalić, gdyż zdobyliśmy I miejsce. Otrzymaliśmy dyplom i nagrodę rzeczową dla szkoły. Młodzi aktorzy bardzo cieszyli się z sukcesu ( opiekun również). Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, cały zespół udał się do pani Dyrektor, która wyściskała wystepujących i życzyła im dalszych sukcesów na tym polu.

Zdjęcia z konkursu - kliknij tutaj.