W dniu 22 X 2015 r odbyło się w naszej szkole  przedstawienie  poświęcone wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi z okazji ich święta. Wprawdzie Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 X, ale w naszej szkole obchodziliśmy w tym dniu inną uroczystość. Był to „Dzień Patrona „ oraz ślubowanie klas pierwszych.
Uroczystość przygotowała pani B. Bagniewska i D. Stańczyc wraz z uczniami klasy IVa V a i V b oraz jedego ucznia z klasy VI a. Program przygotowany był w wersji humorystycznej. W pierwszej części aktorzy wcielili się w rolę uczniów, uczestniczących w przebiegu lekcji języka polskiego. Pojawiły się w niej śmieszne sytuacje z jakimi spotykają się nauczyciele w praktyce.
W rolę nauczycielki wcieliła się po raz kolejny  uczennica klasy V b Karolina Bednarz i  wypadła w niej bardzo dobrze. Być może rośnie już nasz następca ? Pozostali uczniowie również świetnie wywiązali się ze swoich ról. Niektórzy nie mieli wcale tremy, zachowywali się bardzo naturalnie, tak jakby byli stworzeni do występowania.
W drugiej  części  przedstawienia dzieci recytowały wiersze dotyczące pracy poszczególnych nauczycieli, ale przedstawione były one w humorystyczny sposób. Tu również występujący dobrze sobie poradzili z zadaniem. Uroczystość wzbogaciły piosenkami o nauczycielach dziewczynki z koła wokalnego pod kierunkiem pani J. Osińskiej. Ponadto uczennica z klasy V b Karolina Bednarz zagrała piękny utwór na gitarze,  została nagrodzona gromkimi brawami. Uroczystość zakończył uczeń również z klasy V b Stanisław Coch, który zagrał również pięknie na akordeonie, za co również nagrodzony był wielkimi brawami.
Występ podobał się wszystkim widzom i  aktorzy otrzymali za niego gromkie brawa.

Zdjęcia z przedstawienia - kliknij tutaj.