W tym roku obchodzimy 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji w dniu 10 listopada 2015 r. zorganizowano w naszej szkole uroczyste akademie. Czternaścioro uczniów  z klas IV-VI przypomniało nam o czasach, kiedy toczyła się pierwsza wojna światowa, gdy Polacy walczyli przeciwko sobie w zaborczych armiach. Po jej zakończeniu w roku 1918 naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego  entuzjazmu ogarnął kraj. Wtedy też do Warszawy przybył Józef Piłsudski, któremu Rada Regencyjna w dniu 11 listopada 1918 r. przekazała władzę nad wojskiem. Tę datę wybrano w II Rzeczypospolitej i ustanowiono  Narodowe Święto Niepodległości, chociaż  formalnie niepodległość Królestwa została ogłoszona 7 października.
W akademiach nie zabrakło także wierszy i polskich pieśni patriotycznych, które (trzeba to zaznaczyć) bardzo spodobały się najmłodszym uczniom z klas I - III. Cudze chwalicie, a swego nie znacie - tak można powiedzieć o tych utworach, ponieważ są rytmiczne, melodyjne i zapadają w pamięć, w przeciwieństwie do współczesnych przebojów, zwłaszcza zagranicznych.
Chwała dla pań: M. Murawskiej i J. Osińskiej za przygotowanie uroczystości, wielkie brawa dla wykonawców i podziękowanie dla wspaniałej publiczności!

Zdjęcia z akademii - kliknij tutaj.