W dniu 25 XI 2015 r. obchodzony był „Dzień bez papierosa”. Jego przebieg zaplanowała pani B. Bagniewska wraz z uczniami klasy Va. Kilka dni wcześniej dzieci przygotowały wraz z wychowawcą  plakaty, na których umieściły informacje dotyczące  szkodliwego wpływu  papierosów na zdrowie człowieka. Ponadto organizator przygotował ulotki o wyżej wymienionej tematyce, a także załatwił od sponsora jabłka.  Na godzinie wychowawczej uczniowie wyruszyli z plakatami, ulotkami  i jabłkami do miasta, gdzie rozdawali przechodniom przygotowane ulotki oraz zachęcali do zjedzenia jabłka zamiast papierosa.
    Kolejnym punktem happeningu była wizyta u pana burmistrza (niestety w tym dniu Go nie zastali). W zastępstwie przywitała je asystentka pana burmistrza, zapoznała się z treścią plakatów oraz wysłuchała petycji (przygotowanej specjalnie dla włodarza naszego miasta), dotyczącej porzucenia tego paskudnego nałogu, jakim jest palenie papierosów. Uczniowie   zostawili dla pana burmistrza   smaczne jabłko i poprosili panią asystentkę, żeby zachęcała Go  do sięgania po nie, zamiast papierosa. Po wizycie u Pana burmistrza zadowolone dzieci wróciły z wychowawcą do szkoły.