Miłość stała się kluczowym hasłem tegorocznego spotkania z poezją w naszej szkole. Odbyło się ono 26 listopada 2015 roku, a przygotowane zostało przez uczestników koła polonistycznego oraz, zaproszonych do realizacji projektu, nauczycieli.
   Wieczornica poetycka stała się w  Jedynce tradycją, odbywa się cyklicznie, każdorazowo pod innym hasłem. Wokół idei zrzesza się corocznie grono wielbicieli poezji mówionej i śpiewanej, które próbuje zarazić swą pasją zaproszonych na spotkania gości.
   Pieśni - Marka Grechuty  w wykonaniu Mariusza Kowalczyka, Mieczysława Szcześniaka w wykonaniu  Patrycji Płocińskiej, Georginy Tarasiuk w wykonaniu Wiktorii Lewańskiej oraz autorskiej w wykonaniu Tomasza Jarmołkiewicza wzruszały oraz pobudzały do refleksji, podobnie jak i  utwory poetyckie czytane na tle tematycznych slajdów przez  Karinę Smuczyńską i Huberta Gasina, Patrycję Nalińską i Maję Kaszewską, Wiktorię Gadzińską  oraz Stasia Cocha.
   Wiemy już, że miłość, która nigdy nie ustaje, jak zapewnia  nas List do Koryntian,  znajdujemy wokół siebie każdego dnia. I o tym przypomniało nam nasze szkolne spotkanie z poezją...

Zdjęcia z wieczornicy - kliknij tutaj.