W dniu 7 IV 2016 r odbył się był w naszej szkole apel dotyczący„ Światowego Dnia  Zdrowia”. Jego przebieg zaplanowała pani B. Bagniewska wraz z uczennicami klasy Va. Na  początku imprezy prowadzące  zachęciły  uczniów, by chociaż w tym dniu nie jedli oni chipsów, nie pili coli, ani nie jedli frytek. Zareklamowały zdrowe odżywianie pod hasłem - „Zdrowo się odżywiam. Jem owoce i warzywa.”
     Następnie zaprosiły dzieci z klas od IV-VI do udziału w konkursie. Polegał on na zareklamowaniu wybranego przez siebie zdrowego produktu. Do wyboru miały jogurt, gruszkę, pomarańczę, marchewkę oraz jabłko. Dzieci musiały wykazać się inwencją twórczą, gdyż nasi poloniści oceniali dobór słownictwa oraz sposób przekazania informacji do widzów. Najlepiej wypadł uczeń klasy Vb Stanisław Coch. Został nagrodzony gromkimi brawami i otrzymał dyplom specjalisty od reklamy.     Kolejny konkurs, w którym również uczestniczyli uczniowie klas IV – VI był  nazwany był konkursem marchwiowo-jabłkowym. Dzieci z klas czwartych musiały obrać i pokroić jabłko, natomiast starsi obrać i pokroić warzywo. Wykonywanie czynności umilała dzieciom piosenka „ Marchewkowe pole”.
      Juri oceniało estetykę i dokładność wykonywanej pracy. Z klasy czwartej wygrała Kinga Latuszek ( IV a), a z klas starszych Natalia Bielec (Va). Dziewczynki uhonorowano dyplomami. Komisja oceniająca nagrodziła również jednego rodzynka, który odważył się wziąć udział w zabawie-  Patryka Bielca z klasy VI a. Chłopiec również otrzymał dyplom.
      Ostatni konkurs dotyczył wykonywania ćwiczeń ruchowych, które pokazywały  prowadzące apel: Wiktoria Gadzińska i Natalia Wylangowska. Występujących nagrodzono brawami. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia obchodzone są pod hasłem „ Pokonaj cukrzycę”.  Nasza pani pedagog – Małgorzata Jabłońska przygotowała wraz z panią Ewą Kowalczyk prezentację oraz film poświęcony powyższej tematyce. Obie panie przygotowały również dekorację na ten temat. Dzieciom podobał się dzisiejszy happening i zadowolone wróciły na lekcje.

Fotografie z apelu - kliknij tutaj.