Dnia13 IV 2016 r. o godz. 13.00  przeprowadzony został w SP nr 1 w Chełmnie konkurs matematyczno-przyrodniczy dla klas szóstych- etap powiatowy. Uczniowie odpowiadali na pytania z przyrody ( zadania opracowała pani A. Cabaj).  Polegały one na udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące Wigierskiego Parku Narodowego oraz zagadnień związanych ze środowiskiem wodnym.  Z tej części uczeń mógł uzyskać 14 pkt.
     Natomiast zadania z matematyki ( zadania opracowała pani B. Bagniewska)  należały do kategorii: prawda- fałsz, wielokrotnego wyboru oraz zadania tekstowe. Z matematyki uczeń mógł zdobyć 35 pkt. Z obu części  można było uzyskać 49 pkt.
    W konkursie  wzięło udział 12 uczniów z  klas szóstych z czterech  szkół podstawowych: SP1, SP 2, SP 4, i SP Kolno.

Wyniki uzyskane przez uczniów:
I    miejsce: Kulewski Aleksander i Gotthard Fryderyk  - SP 4
II   miejsce: Rpicka Patrycja - SP 2, Gasin Hubert, Linkowski Przemysław - SP 1
III miejsce: Parszyk Aleksander - SP 2
Możemy być dumni z naszych uczniów i życzyć im dalszych sukcesów w nauce.