W dniu 21 IV 2016 r odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej dla klas IV –VI. Wystąpili w nim uczniowie z klasy V a i klasy V b.
    Celem przedstawienia było wyjaśnienie  dzieciom dlaczego należy dbać o środowisko. Aktorzy przedstawili  uczniom wpływ szkodliwej działalności człowieka na powietrze, wodę i lasy.  Pokazali scenkę, w której dwaj   chłopcy grali w piłkę, a w czasie przerwy zjadali cukierki i rzucali je na ziemię, czyli była pokazana codzienna rzeczywistość. Na zakończenie spektaklu uczniowie ci zaprosili dzieci z widowni do  segregacji odpadów. Wybrani uczniowie wrzucali je  do odpowiednich pojemników ( pojemniki przygotowała wcześniej pani B.Bagniewska). Okazało się, że wszyscy uczniowie poprawnie powkładali  odpady.
     Przedstawienie to  miało za zadanie nauczyć  dzieci właściwej segregacji odpadów oraz dbania o naszą Ziemię.
     Następnego dnia tj. 22 IV  klasa Va wyruszyła z plakatami o tematyce ekologicznej do miasta wraz  z uczniami klas I-III, którzy również mieli przygotowane rekwizyty związane z  ochroną środowiska. Uczniowie dotarli do burmistrza Chełmna z petycją dotyczącą  dbania o nasze środowisko.

Zdjęcia z przedstawienia - kliknij tutaj.