W miesiącu kwietniu opiekun PCK przeprowadził wśród uczniów klas II- VI konkursy zdrowotne. Najmłodsze dzieci odpowiadały na pytania dotyczące właściwego odżywiania się. Musiały wykazać się znajomością nazw  owoców i warzyw, zawierających dużo witamin oraz odgadywaniem haseł związanych ze zdrowiem z rozsypanek wyrazowych. Ponadto musiały ułożyć rymowankę dotyczącą zdrowia.
   Klasy trzecie mogły pochwalić się znajomością profesji lekarskich oraz rozpoznawaniem choroby, po przedstawieniu jej charakterystyki.
   Klasy czwarte odpowiadały na zagadnienia związane ze szkodliwością palenia papierosów, ich wpływem na zdrowie człowieka.
   Natomiast klasy piąte musiały wykazać się wiadomościami dotyczącymi szkodliwego wpływu alkoholu na organizm człowieka oraz na społeczeństwo.
   W klasie szóstej konkurs był przeprowadzony w grupie dziewcząt i chłopców (niestety mamy tylko jedna klasę szóstą). Uczniowie musieli wykazać się znajomością pojęć dotyczących AIDS i HIV. Pytania były dosyć trudne, ale chłopcy poradzili sobie z nimi lepiej niż dziewczynki.
   Klasy, które zajęły pierwsze miejsca otrzymały dyplomy, natomiast nagrody w postaci gier dydaktycznych otrzymały wszystkie klasy.