W marcu 2016r przeprowadzony był w naszej szkole konkurs międzynarodowy z matematyki- Kangur. Wziął w nim udział tylko 1 uczeń z klasy IVa – Adam Drewniak.   Dopiero w tym miesiącu otrzymaliśmy wynik i okazało się że Adaś uzyskał nagrodę II stopnia, otrzymał dyplom z wyróżnieniem i ciekawą, matematyczną książkę z różnymi zadaniami i  zagadkami matematycznymi. Dodatkowo nauczyciel matematyki nagrodził go kalkulatorem, książką matematyczną i sprzętem geometrycznym.
Mamy nadzieję, że za rok powtórzy swój sukces. Szkoda tylko, że tak mało uczniów bierze udział w tym konkursie. Może w młodszych klasach „ ukrywa „ się również mały,  zdolny uczeń.
Adam brał również w tym roku szkolnym w innym konkursie międzynarodowym organizowanym przez „ PANGEĘ „ w Warszawie i też zdobył z niego największą ilość pkt.
Życzymy mu dalszych sukcesów w zdobywaniu wysokich lokat.