Właśnie mija  52. rocznica nadania naszej szkole imienia Filomatów Pomorskich. Aby uczcić to wydarzenie  spotkaliśmy się w czwartek 21 października w auli szkoły muzycznej. Najpierw obejrzeliśmy (albo wzięliśmy udział) przedstawienie o wielkim pisarzu Henryku Sienkiewiczu. Fakty zabawnie splatały się z fikcją, albowiem pisarz spotkał się w nim z bohaterami swoich książek: Stasiem i  Nel, Kmicicem i Wołodyjowskim oraz z innymi. Morał z tego spektaklu był taki, że warto czytać nie tylko po to by przyjemnie spędzić czas, lecz także po to by  w wyobraźni przeżyć wspaniałe przygody.

Po przedstawieniu odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Nasi najmłodsi uczniowie ślubowali na sztandar szkoły i wyrecytowali "Katechizm polskiego dziecka. Potem pani dyrektor "pasowała ich" wielkim ołówkiem, a rodzice wręczyli upominki. Oczywiście pierwszakom przypięto także szkolne pierwsze tarcze.

Uroczystości te przygotowali razem ze swoimi podopieczymi nasi nauczyciele: M. Murawska, J. Osińska, M. Kowalczyk i E. Modrzyńska.
Dziękujemy!
Zapraszamy do oglądania zdjęć - tutaj.