Dnia 23 XI 2016 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas IV-VI. DJ był nasz opiekun Samorządu Szkolnego pan M. Kowalczyk, a wróżby i konkursy przygotowała pani B.Bagniewska.
  Jedna z wróżb polegała na tym, że pod kubeczkami umieszczone były: moneta ( symbolizowała bogactwo), różaniec ( symbolizował życie w zakonie), obrączka ( oznaczała małżeństwo) i pusty kubek ( życie samotne). Uczniowie bardzo chętnie losowali zawartość kubeczków. Zabawy było przy tym, co nie miara. Kolejna wróżba polegała na ustawianiu butów w kierunku drzwi, kto pierwszy przekroczył próg ten najszybciej ożeni się lub wyjdzie za mąż ( w zabawie wzięły udział najpierw dziewczynki a później chłopcy). W zabawie wygrała Nicola Stadnik z klasy VI a  i  Marcin Jarentewicz  z klasy VI b.
  W dalszej części zabawy dzieci musiały obierać jabłko, a następnie rzucić skórkę i zobaczyć, w jaką literkę ułoży się ona- takie imię będzie miał przyszły mąż lub żona. Największym problemem okazało się dla uczniów obranie jabłka. Niektórzy muszą nad tym jeszcze popracować.
  Nie zabrakło też serduszek z imionami dziewcząt i chłopców, każda dziewczynka poznała ewentualne imię przyszłego męża a chłopiec żony. Na zakończenie zabawy pary tańczyły na gazecie. Ubaw był niesamowity, ponieważ niektórzy uczniowie wzięli swoją partnerkę na ręce, bo inaczej nie zmieściliby się na gazecie. Wygrała para Staś Coch z klasy VI b i Julka Kaszewska z klasy IV a.
  Dzieciom impreza bardzo się podobała i zmęczone, ale zadowolone wróciły do domu.

Zdjęcia z imprezy - kliknij tutaj.