W dniu 17 XI 2016 r. obchodzony był „ Dzień bez papierosa”. Jego przebieg zaplanowała pani B. Bagniewska wraz z uczniami klasy VIa. Kilka dni wcześniej dzieci przygotowały wraz z wychowawcą plakaty, na których umieściły informacje dotyczące  szkodliwego wpływu  papierosów na zdrowie człowieka. Ponadto organizator załatwił od sponsora jabłka.
   Na godzinie wychowawczej uczniowie wyruszyli z plakatami i jabłkami do miasta, gdzie zachęcali przechodniów niepalenia papierosów, w zamian za to oferowali im smaczne jabłko.
   Kolejnym punktem happeningu była wizyta u pana burmistrza. Pan burmistrz przywitał się  z dziećmi, następnie zapoznał z treścią plakatów oraz wysłuchał petycji -  przygotowanej specjalnie dla Niego, dotyczącej porzucenia tego paskudnego nałogu, jakim jest palenie papierosów. Uczniowie wręczyli włodarzowi miasta smaczne jabłko i namawiali Go do jak najczęstszego sięgania po nie, zamiast po papierosa. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani smacznym cukierkiem i zadowolone dzieci wróciły z wychowawcą do szkoły.