Dnia 6 XII 2016 r. realizowany był w naszej program profilaktyczny, zaplanowany w Programie Profilaktycznym SP 1. W tym dniu wszyscy uczniowie mieli 2 godziny zajęć dydaktycznych, a po nich realizowana była tematyka dotycząca zagadnień profilaktycznych. Uczniowie klas IV  -VI uczestniczyli  w krótkim, ale wesołym) przedstawieniu dotyczącym szkodliwości palenia papierosów. Wystąpiły w nim dzieci z klasy VI b  i  jeden uczeń z klasy VI a. Aktorzy wcielili się w rolę Kocura ( Dawid Szarafiński z klasy 6 a), Kocicy ( Maja Kaszewska z klasy 6 b),  Doktora ( po raz kolejny grała go Karolina Bednarz z klasy 6 b), narratorem była Patrycja Nalińska i Stanisław Coch z klasy 6 b. Aktorzy nie mieli tremy, gdyż nie był to ich pierwszy występ. Całe przedstawienie i rekwizyty przygotowała pani B. Bagniewska. Widzom podobało się ono i nagrodzili występujących dużymi brawami.

Następnie po trzech przedstawicieli z klas od IV –VI brało udział w quizie o tematyce profilaktycznej, którą przygotowała pani M. Jabłońska, A. Cabaj i B. Bagniewska. Uczniowie losowali pytania, następnie naradzali się i udzielali odpowiedzi. Najlepiej wypadła klasa VI a i ona zajęła pierwsze miejsce. Dwie klasy czwarte zgromadziły taką samą ilość punktów i musiała być dogrywka. Drugie miejsce wywalczyła klasa IV b a trzecie zajęła klasa IV a.

W dalszej kolejności wręczano uczniom klas IV-VI dyplomy i nagrody rzeczowe za  konkursy : „ Spalaj kalorie” , „Szkodliwość palenia papierosów” oraz za konkurs z wiedzy o AIDS/HIV w klasach szóstych. Dyplomy i nagrody przygotowały panie: A. Cabaj, M. Jabłońska, i B. Bagniewska.

Po tej części wszyscy udali się wraz z wychowawcami do swoich klas, gdzie wspólnie przygotowywali smaczne, owocowe i warzywne sałatki oraz pożywne kanapki .

Zdjęcia - kliknij tutaj.