W miesiącu kwietniu 2017 r. opiekun PCK ( pani B. Bagniewska) przeprowadził w naszej szkole konkursy zdrowotne w klasach od II- VI. Uczniowie z klas drugich odpowiadali na pytania dotyczące właściwego odżywiania się. Musiały tez wykazać się znajomością nazw owoców i warzyw zawierających dużo witamin oraz odgadywaniem haseł z rozsypanek wyrazowych. Zwyciężyła kl. II c.

Uczniowie z klas III odpowiadali na pytania dotyczące profesji lekarskich oraz musieli rozpoznać chorobę, na podstawie jej charakterystyki. Pierwsze miejsce zajęła klasa III b. Natomiast uczestnicy konkursu z klas czwartych musieli pochwalić się wiadomościami o szkodliwości palenia papierosów. Przedstawiciele z klas piątych udzielali odpowiedzi na pytania związane ze szkodliwością alkoholu na zdrowie człowieka oraz na szkodliwym wpływie na społeczeństwo. Zwyciężyła klasa V b. Klasy szóste musiały zmierzyć się z tematyką dotyczą AIDS i HIV. Obie klasy wypadły tak samo i zajęły I miejsce. Uczestnicy konkursu walczyli o nagrody dla klasy. Otrzymały za I miejsce dyplom dla klasy oraz grę dydaktyczną.