W dniu 11 V 2017 r odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej dla klas IV –VI. Wystąpili w nim uczniowie z klasy V a, VI a  i z klasy V b.

Celem przedstawienia było wyjaśnienie dzieciom, dlaczego należy dbać o środowisko.. Aktorzy przedstawili uczniom wpływ szkodliwej działalności człowieka na życie zwierząt mieszkających na łące. Dzieci wcieliły się w rolę biedronki, pająka, mrówki myszki, zająca, łakomczucha i podpalacza. Pokazali scenkę, w której chłopiec ( wandal) chwalił się tym, co złego potrafi zrobić w swoim otoczeniu. Pojawił się też chłopiec Felek, który przybył na łąkę z włączonym głośno radiem. Ponadto „ łakomczuch „ zajadał” cukierki a papierki rzucał, gdzie popadło. Natomiast „podpalacz” był dumny z tego, że wypala trawę, nie zwracając uwagi na to, że żyją w niej małe zwierzątka.

Na zakończenie spektaklu uczniowie odgrywający negatywne postaci, przekonali się, że postępowali źle i postanowili więcej nie szkodzić środowisku.

Podsumowaniem apelu była piosenka zagrana na gitarze przez K. Bednarz z klasy VI b. Miała ona wzbudzić refleksję nad własnym postępowaniem wobec otaczającego nas środowiska.  Przedstawienie podobało się publiczności i nagrodziła ona aktorów brawami. Całość przygotowała pani B. Bagniewska.

Apel zakończył się wręczeniem nagród uczniom z klas IV – VI za konkursy zdrowotne, które odbyły się w miesiącu kwietniu 2017 r.

Fotografie z przedstawienia - kliknij tutaj.