W dniu 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy Ia włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Lista 12 zasad zdrowego odżywiania zaczyna się od mycia rąk, o czym nawet dorośli często zapominają. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa i chleb zamiast bułek, a także picie wody czy naturalnych soków, zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Zjadać pięć porcji warzyw lub owoców dziennie. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz o słodyczach i chipsach, które nie są zbyt zdrowe.

Zdjęcia z akcji - kliknij tutaj.                                      Cały artykuł - kliknij tutaj.