UWAGA - KONKURS ANTYNIKOTYNOWY!!!!!!

W trzeci czwartek listopada obchodzimy  Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha w 1974 roku, zatwierdzony przez Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem. Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce (od 1991).

W związku z tym, iż palenie tytoniu jest przyczyną zachorowań na choroby nowotworowe, choroby układu oddechowego i krążenie a konsekwencje uzależnienia od tytoniu dotykają nie tylko osobę palącą, ale również ich bliskich - naszych uczniów, ogłaszam konkurs na Najciekawszą ulotkę profilaktyczną, promującą zdrowy styl życia BEZ PALENIA PAPIEROSÓW. Cele:
- zwrócenie uwagi uczniów i ich rodziców na szkodliwość palenia tytoniu,
- propagowanie wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia czynnego i biernego na zdrowie człowieka,
- kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych ludzi oraz za skutki zachowań związanych z paleniem tytoniu,
- zwiększenie świadomości odnoście prawa do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych.
Forma PRACY - dowolna - może to być ulotka w formie plakatu, ulotka w formie książeczki lub w formie komiksu lub może to być prezentacja multimedialna
UWAGA - PRACE PRZYNOSIMY DO 21 LISTOPADA, DO SALI NR 11, każda praca wykonana  przez Uczniów będzie nagrodzona!!!
JEŚLI MACIE PYTANIA DOTYCZĄCE KONKURSU TO ZAPRASZAM DO SALI NR 11 - OD WTORKU JESTEM JUŻ W SZKOLE,
CZEKAM NA Was - pozdrawiam LK - n-l biologii