SZKOLNEGO KONKURSU WALENTYNKOWEGO NA NAJPIĘKNIEJSZY
SŁOWNIK OBRAZKOWY
W JĘZYKU NIEMIECKIM

Miłość można wyrażać w różnych językach. Uczniowie SP 1 w Chełmnie pokusili się o wykonanie słowników obrazkowych w formie plakatów, albumów, ciekawych zdjęć – niewątpliwie nie było to łatwe zadanie, szczególnie dla tych uczniów, którzy kilka miesięcy temu rozpoczęli naukę tego języka!!!

Ogromnym zaskoczeniem była praca wykonana przez OSKARA BUCZKOWSKIEGO - ucznia klasy VIIB, który dopiero ROZPOCZĄŁ PRZYGODĘ z tym językiem, a  zajął – ACHTUNG, ACHTUNG (tłum. uwaga, uwaga...) - W KONKURSIE PIERWSZE MIEJSCE – BRAWO OSKAR!!! Drugie miejsce zajęła NINA MROZEK z kl. IIIA, natomiast III miejsce zajęły dwie osoby z kl. IIB – PATRYCJA BŁASZCZYK  i JAKUB JABŁOŃSKI – TRZY RAZY BRAWO DLA WAS KOCHANI za trud włożony w wykonanie tak ślicznych słowników, za czas poświęcony na wykonanie takich arcydzieł i za SUPER POMYSŁY.

W konkursie łącznie wzięło udział 23 uczniów – wszyscy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali wysoki poziom umiejętności plastycznych i językowych, za co w podziękowaniu otrzymali cząstkowe oceny celujące i breloczki "serduszka", natomiast zwycięzcy oprócz oceny, dyplomy i  upominki - smycze, piękne albumy "CHEŁMNO MALOWANE", przewodniki : "Chełmno - die Stadt der Verliebten", " Auf den Spuren des Mittelaters und der Hanse", widokówki, torby i broszurki turystyczne. Nagrody zostały uroczyście wręczone przez dyrektora szkoły - p. Ewę Nowicką oraz wicedyrektora - p. Agnieszkę Cabaj oraz organizatora konkursu p. Lucynę Kufel. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody dla zwycięzców przekazała P. Elżbieta Pawelec z Biura Promocji Miasta Chełmna - bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu konkursu walentynkowego w naszej szkole.