„EKOLOGIA - TO NASZA  PASJA”

– to motto uczniów

SP Nr 1 w Chełmnie!

7 marca br. odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy WIELKI FINAŁ międzyszkolnego konkursu ekologicznego pod hasłem „EKOLOGIA – MOJA PASJA” - konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa kujawsko- pomorskiego. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody, wszechobecną ekologią, wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań uczniów w zakresie nauk przyrodniczych, kształtowanie świadomości i postaw proekologicznych oraz promowanie nauczycieli i szkół wspierających uczniów uzdolnionych i kreatywnych.

Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach : etap I – SZKOLNY i etap II – MIĘDZYSZKOLNY. Do drugiego etapu z Chełmna zakwalifikowały się  nasze uczennice :  Nina Mrozek (kl. IIIA gim.) i Oliwia Pawińska ( kl. IIIB gim.), które spisały się na medal – NINA MROZEK zajęła II miejsce, a OLIWIA PAWIŃSKA – VII miejsce na 44 uczniów z 22 szkół z naszego województwa. Zakres przedmiotowy konkursu był obszerny. Jest nam BARDZO MIŁO, że to właśnie „NASZE PEREŁKI” (tj. nasze młode ekolożki) tak pięknie wypadły w testach  i tak cudownie opanowały  zagadnienia  na poziomie akademickim z ochrony środowiska. BRAWO DZIEWCZYNY – to dla nauczyciela biologii ogromny zaszczyt uczyć WAS i przygotowywać do konkursów – przed nami kolejne już niedługo ekologiczne konkursy, więc jeszcze troszeczkę pracy przed nami, ale damy radę, jak zawsze - zgodnie z zasadą DLA CHCĄCEGO NIC TRUDNEGO!