W dniu 15 III 18 r odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Kangur.” W konkursie tym startowały same „ tęgie głowy”, ponieważ zadania zdecydowanie wykraczały poza wiedzę szkolną.
   Wzięli w nim udział uczniowie z klas II do VII. Z klasy drugiej dzieci rozwiązywały zadania ze swojej kategorii- „Żaczek”. Naszą szkołę reprezentowała czwórka uczniów. Następną kategorią był „Maluch”, dla klas trzecich i czwartych. Niestety, ale z klasy trzeciej nikt nie zgłosił się na konkurs, a z klasy czwartej pisały 3 osoby. Klasę szóstą reprezentował tylko jeden uczeń. Chłopiec odpowiadał na zadania z algebry i geometrii o dosyć dużym stopniu trudności. Jego kategorią był „Benjamin.” W tym roku udział wzięli również uczniowie z klasy siódmej, którzy rozwiązywali zadania ze swojej kategorii- „ Kadet”. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów. Zadania konkursowe nie były łatwe, wykraczały poza materiał obowiązujący z matematyki na każdym poziomie Może okaże się, że wśród naszych uczniów rośnie jakiś nowy Einstein.