23.04.2018 r. w Chełmnie na "Orliku" odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wiosny ufundowany przez Burmistrza Miasta Chełmna w kategorii U-16 (2002-2004). W turnieju wzięły udział trzy drużyny chełmińskie: Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum Katolickie oraz Gimnazjum nr 4. Drużyna SP nr 1 w składzie: Łukasz Witko, Dominik Stępień, Dominik Palmowski, Kamil Linkowski, Mateusz Skowroński, Stanisław Gronowski, Olaf Orłowski, Miłosz Kurkowski, Hubert Szyper, Jakub Leitgeber, Michał Wojtaszek, Jakub Marlewski zajęła I miejsce w turnieju pokonując Gimnazjum nr 4 (3:1) oraz Gimnazjum Katolickie (8:0). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Witko.

25.04.2018 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmnie wzięła udział w V Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Chłopców dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. W turnieju oprócz naszej szkoły wystartowały następujące szkoły: Gimnazjum Lisewo, Gimnazjum Unisław, Gimnazjum Kijewo Królewskie, Gimnazjum Katolickie w Chełmnie i Gimnazjum z Papowa Biskupiego. Drużyna w składzie: Łukasz Witko, Dominik Stępień, Dominik Palmowski, Kamil Linkowski, Mateusz Skowroński, Stanisław Gronowski, Miłosz Kurkowski, Hubert Szyper, Jakub Leitgeber, Michał Wojtaszek zajęła I miejsce wygrywając w eliminacjach grupowych z Kijewem Królewskim 3:0 i Unisławiem 4:1 oraz w finale z Papowem Biskupim 6:4. Najlepszym strzelcem turnieju został Kamil Linkowski – 7 zdobytych bramek, a najlepszym bramkarzem Miłosz Kurkowski.