02.05.2018r. w godzinach 14.00 -17.00 na Nowych Plantach nasza szkoła wzięła udział w spotkaniu plenerowym Zabawy w Dniu Flagi. Hasłem przewodnim spotkania było „Wiedza ratuje”.  W imprezie dzięki hojności firmy Medos wziął udział toruński Młyn Wiedzy, który pokazywał dzieciom świat pod lupą i przekonywał, że w witaminach jest moc. Oprócz nauki ratownictwa, pokazu eksperymentów szkoły, stowarzyszenia i organizatorzy lokalnych wydarzeń tj.: strażacy z OSP Chełmno, firma Centrum Edukacyjne Campus Marta Saran- Tatarkiewicz, Teatr Agrafka, Perspektywy- Hills Festival, Stowarzyszenie Porozumienie Chełmińskie, Grupa Cyrkowa „Circolo”, Centrum Wolontariatu Effata, Tomasz Katrzyński-żołnierz i pasjonat survivalu, ZSO nr 1 w Chełmnie oraz chełmińskie podstawówki nr 1,2 i 4, Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmnie, LGD Chełmno, Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie i Gminny Ośrodek Kultury w Papowie Biskupim, Chełmiński Dom Kultury (nagłośnienie), Czas Chełmna przygotowały punkty rekreacyjno-naukowe. Nauczyciele wychowania fizycznego ze SP nr 1 w Chełmnie: Beata Kocoń, Andrzej Struski i Mariusz Kowalczyk przygotowali i przeprowadzili dla mieszkańców miasta Chełmna oraz innych uczestników imprezy dwie gry: w bule (gra plenerowa metalowymi kulami) oraz w darta (rzucanie lotkami do tarczy). Gry cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci a także dorosłych. W grze wziął udział burmistrz Mariusz Kędzierski. Firma Medos także zafundowała dzieciom lody, burmistrz Mariusz Kędzierski chorągiewki, starosta Zdzisław Gamański słodycze, p. Katarzyna Bielańska i p. Mirosław Jarosz właściciele sklepu z warzywami i owocami  z Chełmna jabłka.