Dnia 19 maja br. odbyła się XXXV Edycja Konkursu „Przyroda regionu i ochrona środowiska” dla uczniów  szkół województwa kujawsko – pomorskiego.  Do konkursu zgłoszono 30 uczniów w kategorii klas 4-6 i 41 uczniów z kategorii  klas 7 – gimnazjum . Łączna liczba punktów do zdobycia wynosiła 73 pkt. Jako jedyna gimnazjalistka z Chełmna przeszła do finału Nina Mrozek , która w nagrodę uczestniczyła 5 czerwca br. w przyrodniczej wycieczce do projektowanego Parku Krajobrazowego „Gór Łosiowych”. Program wycieczki był bardzo interesujący m.in. korytarze ekologiczne we wschodniej części Borów Tucholskich  , ścieżka na stanowisko dokumentacyjne w Mokrem, Jezioro  Głęboczek, starorzecza Parski , Wielki Wełcz , wypas owiec w rezerwacie Ostnice Kwidzyńskie, most na Wiśle k. Kwidzyna, rezerwat Opalenie, Dęby w Bąkowie. Podczas wycieczki panowała miła atmosfera i dobre humory, a do tego jeszcze cudowna aura – jednym słowem było the best. Nie ma to jak edukacja terenowa, której w szkole na co dzień niestety brakuje….. wielka szkoda…..

Nina powalczy 12 czerwca br. w Zagrodzie Olęderskiej w Chrystkowie w finale o podium z najlepszymi z ekologii z regionu. TRZYMAMY KCIUKI – w zeszłym roku zajęła II MIEJSCE,  to może  w tym będzie I! Czekamy na finał…..