Dnia 07.06.2018 r. w Świeciu odbył się finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W zawodach wystartowali uczniowie: Dominik Stępień i Łukasz Witko. Dominik Stępień w rzucie oszczepem został mistrzem województwa kujawsko-pomorskiego szkół podstawowych rocznik 2002-2004.

Dnia 07.06.18 r. uczniowie naszej szkoły rozegrali mecz piłki siatkowej ze SP nr 2 w Chełmnie, z klasą VII sportową dziewcząt. Mecz zakończył się remisem 2:2.  Naszą szkołę reprezentowali: Gronowski Stanisław, Skowroński Mateusz, Kurkowski Miłosz, Różycki Bartosz,Błaszak Nikodem, Kluczyk Kacper, Górecki Sebastian, Lemanowicz Jagoda.

Dnia 08.06.18 r. odbył się kolejny mecz piłki siatkowej z Technikum Logistycznym w Chełmnie, z dziewczętami klasy III. Zespół SP nr 1 w Chełmnie w składzie: Różycki Bartosz, Kluczyk Kacper, Górecki Sebastian, Lemanowicz Jagoda, Seehaber Patrycja wygrał spotkanie 2:1.

Dnia 20.06.2018 roku na boisku „Orlik” w Chełmnie zorganizowany został otwarty turniej piłki nożnej zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta. W turnieju wzięły udział chełmiński szkoły podstawowe i średnie. Zespół  w składzie: Dominik Stępień, Łukasz Witko, Dominik Palmowski, Kamil Linkowski, Stanisław Gronowski, Michał Wojtaszek, Mateusz Skowroński, Miłosz Kurkowski, Hubert Szyper zajął II miejsce.