W środę 5 grudnia 2012 roku,  pod opieką naszych pań i rodziców uczniowie klas drugich  udali się się na wycieczkę do fabryki bombek „SOPEL" w Bydgoszczy. Dzieci dowiedziały się się jak wygląda proces produkcji najbardziej popularnych ozdób choinkowych. Po fabryce oprowadzała pani, która opowiadała o kolejnych etapach powstawania bombek. Pierwszym miejscem, jakie dzieci objrzały była dmuchalnia ręczna, gdzie nad otwartym ogniem rozdmuchiwane są szklane rurki. Następnie w srebrzalni ręcznie pokrywa się wewnętrzne ścianki bombek, a w lakierni  urządzenia pokrywają ich zewnętrzną część kolorowymi lakierami. Potem bombki trafiają  do dekoratorni, w której pracownicy dekorują je małymi pędzelkami i obsypują brokatem. Stamtąd  trafiają już tylko do miejsca, gdzie zaopatrywane są  w haczyki i wędrują do pudełek. Największe wrażenie wywarła  na uczniach zakładowa Galeria,  w której mogli podziwiać przepiękne ozdoby choinkowe o różnych kształtach - były m.in. Mikołaje, bałwany, kolekcje kwiatów, serc i samochodów. Na pamiątkę pobytu w bydgoskim „Sopelku" uczniowie otrzymali bombki ze swoimi imionami, które na pewno zawisną na choinkach w ich domach. Zadowoleni, pełni wrażeń, dzieci, rodzice i nauczyciele bezpiecznie wrócili do domu.

Zdjęcia z wycieczki - kliknij tutaj.