Newsy ekologiczne z „Jedynki”

 

I. Światowy Dzień Ziemi 2021 w SP 1 – KONKURS PLASTYCZNY!

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi - w 2021 roku przypada w czwartek. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W SP 1 Święto ZIEMI będzie okazją do promowania postaw ekologicznych – ogłaszamy konkurs na wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką w formacie A3 pod hasłem:

Drogi uczniu, uczennico - pomyśl, co Ty możesz zrobić dla swojej Ziemi?

Zrób zdjęcie wykonanej przez siebie pracy i prześlij je do nauczyciela biologii lub przynieś do sekretariatu szkoły do P. Asi. Termin – do 21.04.2021r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 kwietnia. Przewidziane są ciekawe nagrody dla zwycięzców pierwszych trzech miejsc. Najciekawsze prace zaprezentujemy na stronie szkoły, najlepsze prace ozdobią wnętrze szkoły.

 

II. SP 1 dba o środowisko , nie raz już udowodniliśmy, że jesteśmy szkołą promującą postawy ekologiczne – uczniowie starszych klas od kilku lat uczestniczą w innowacji „Ekologia to nasza pasja i przyszłość”. W tym roku braliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Poznajemy parki krajobrazowe Polski” – jako jedyni z powiatu chełmińskiego przeszliśmy do etapu trzeciego – parkowego – gratulacje dla naszych „młodych” ekologów – Patrycji Żakowskiej z kl. 7A, Jagody Janowskiej oraz Olafa Roloffa z kl. 8B.

 

III. Nauczycielka biologii – p. Lucyna Kufel brała udział w konkursie inicjatyw lokalnych województwa kujawsko – pomorskiego pn. "Wparcie dla różnorodności biologicznej" . Opracowała projekt, który uzyskał akceptację komisji konkursowej i tym samym szkoła otrzymała Voucher w wysokości 3000 zł na realizację zadania pt.: „Projekt ogrodu szkolnego – stworzenie zielonej strefy relaksu dla uczniów”Zadanie będzie realizowane do końca br. roku szkolnego. To nie pierwszy projekt finansowy, który wspiera działania ekologiczne w SP1. Wcześniej p. Kufel pozyskała już 1950 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu na działania proekologiczne związane z konkursem „Ekologiczny EDUkator szkolny”.